Az említett részben szerepelt egy férfi, aki nem volt képes felismerni arcokat.
A filmben említett prozopragnózia nevű betegség valóban létezik, magyarul az arcvakság kifejezés is előfordul, ami a prozopragnóziára utal.
a prozopagnóziában, arcvakságban szenvedő személyekre az a jellemző, hogy nem ismernek fel arcokat. Ezzel együtt látják az arcokat, meg tudják mondani, hogy az adott személynek milyen színű a szeme vagy a haja, le tudják írni az arcvonásait, sőt akár le is tudják azt rajzolni, tehát nem a látással van probléáma, hanem a látott kép megfelelő értelmezésével. Adott esetben a személy akár a saját rokonait, közeli ismerőseit sem ismeri fel, sőt, egy saját magáról készült fényképet, vagy a tükörben önmagát sem képes felismerni.
Sok esetben az öltözködésből, vagy egyéb személyes jellemzők következtetnek arra, hogy ki lehet az a személy akit látnak. Sok prozopragnóziás személy a hang alapján azonosítja be a személyeket, tehát amikor a másik személy megszólal, akkor a hangja alapján már könnyebben beazonosítja őt. Természetesen ez annál könnyebb minél közelebbi ismerősről van szó.
Fontos, hogy a prozopragnózia esetében nem a látással van probléma, és nem is a memóriával, nem az emlékezettel.
Mindezzel együtt az ismerős tárgyakat képesek a személyek felismerni, mégpedig azért, mert az emberi arcok, és a tárgyak tárolásáért és felismerésért különböző agyi területek a felelősek.
A filmben elhangzott, hogy a lakosság 2% érintett prozopagnóziában. Ez az adat lényegében megfelelő olyan módon, hogy vizsgálatok során az derült ki, hogy a vizsgált személyek 2%-ának jelent kisebb-nagyobb nehézséget az arcok felismerése, és beazonosítása.
(A prozopragnóziáért az alsó temporális lebeny a Brodmann 20, 21 a felelős.)
(Angolul:Prosopagnosia)